czwartek, 31 lipca 2014

Tanie podróżowanie


EbookTanie podróżowanie został stworzony przez ekspertów Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl we wspołpracy z blogerami-podóżnikami. Zawiera on:

porady dotyczące rezerwacji tanich biletów lotniczych, tanich noclegów i oszczędzaniu na wyżywieniu podczas podróży,
podpowiedzi ciekawych sposobów finansowania podróży,
inspirujące wypowiedzi podróżników,
piękne zdjęcia z podróży,
ciekawostki dotyczące preferencji i zwyczajów polskich podróżnych.
To lektura dla Ciebie, jeśli:

kochasz podróżować,
masz ograniczony budżet,
chcesz zarabiać na swojej pasji,
nie lubisz przepłacać,
w czasach kryzysu uważnie przyglądasz się wydatkom,
poszukujesz nietypowych pomysłów na podrózowanie,
chętnie poznasz sprawdzone w praktyce sposoby na pełne przygód podróże bez wydawania, majątku.
Spróbuj - to nic nie kosztuje!

środa, 30 lipca 2014

Czy rata mojego kredytu nie jest za wysoka. Podstawy matematyki finansowej


Celem niniejszego opracowania jest zaznajomienie czytelnika z pojęciami oraz metodami arytmetyki finansowej, które z jednej strony pozwalają samodzielnie ocenić dostępne na rynku oferty kredytowe pod kątem ich atrakcyjności z punktu widzenia potencjalnego kredytobiorcy, z drugiej natomiast zweryfikować ich wiarygodność na podstawie informacji dostępnych przed podpisaniem formalnej umowy o kredyt.

wtorek, 29 lipca 2014

Netykieta - Kultura komunikacji w sieci


Niezależnie czy działamy zupełnie prywatnie, czy prowadzimy firmę, w coraz większym stopniu własny wizerunek kształtujmy w Internecie. Dlatego znajomość zasad właściwego zachowania w sieci powinna być obowiązkiem każdego z nas.
Na niemal 50 stronach darmowego e-booka „Netykieta - Kultura komunikacji w sieci” znajdziesz:
jak pisać e-maile
jak toczyć dyskusje i wirtualne rozmowy
jak postępować w mediach społecznościowych
jak świadomie wpływać na opinię o sobie
jak okazywać szacunek innym internautom

poniedziałek, 28 lipca 2014

Książki za darmo

15 książek za darmo!
Kliknij TUTAJ i odbierz 15 książek zupełnie bez płacenia!

piątek, 25 lipca 2014

Sztuka + Animacja

Sztuka + Animacja

Przy wyborze zarówno projektów, jak i autorów tekstów stanowiących teoretyczną część niniejszej publikacji kierowaliśmy się pytaniami o to, w jaki sposób rozumiana jest sztuka obecna w działaniach animacyjnych. Czy animatorzy kultury wykorzystują sztukę jako narzędzie, starają się ją przybliżyć uczestnikom swoich działań, czy może posługują się nią w jeszcze zupełnie inny sposób? Zastanawialiśmy się również, czy animator może być artystą, czy artysta – animatorem i jakie proporcje zachodzą wówczas między sztuką a animacją kultury.

Niniejszy zbiór jest próbą odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych, które pojawiły się w trakcie kolejnych rozmów, a także podczas samej Giełdy Projektów. Staraliśmy się spojrzeć na animację kultury z różnych perspektyw: artysty, kuratora, pedagoga, psychologa oraz animatora. Zaczęliśmy od artystów, mniej lub bardziej utożsamiających się z animacją kultury, i przeszliśmy do głosów praktykujących animatorów kultury, którzy w swoich projektach nie tylko rozwijają kreatywność uczestników, ale również kształtują ich wrażliwość oraz wzmacniają relacje międzyludzkie w społecznościach lokalnych. 

Sztuka + Animacja

czwartek, 24 lipca 2014

Historia Muzyki Polskiej


Cykl wydawniczy Historia Muzyki Polskiej składa się z 12 tomów omawiających kolejne epoki historii muzyki: Średniowiecze, Renesans, Barok, Klasycyzm, Romantyzm, okres między Romantyzmem a Współczesnością i Współczesność. Wszystkie książki wchodzące w skład publikacji, zostały napisane przez wybitnych muzykologów, znawców okresów, którym poświęcili swoje prace. Autorami poszczególnych tomów są: Jerzy Morawski, Katarzyna Morawska, Barbara Przybyszewska-Jarmińska, Alina Mądry, Alina Nowak-Romanowicz, Irena Poniatowska, Zofia Helman, Zofia Chechlińska, Elżbieta Szczepańska-Lange i Krzysztof Baculewski.
To jedyny w swoim rodzaju cykl wydawniczy, który w naukowy sposób opisuje kompleksowo, na tle kultury europejskiej, rozwój i historię muzyki polskiej od początku naszej państwowości aż do roku 2000. Historia Muzyki Polskiej